ANASAYFA

HAKKIMIZDA REFERANS İLETİŞİM PENCERE ENGLISH

SUNGARDEN Kış Bahçesi Sistemleri

TAŞINDIK! Yeni adresimiz Seyrantepe Mahallesi Çalışkan Sokak No.27 Kağıthane

CAM ÇATILI KIŞ BAHÇESİ

AÇILABİLİR KIŞ BAHÇESİ

KAPALI ÇATILI KIŞ BAHÇESİ

TERAS KAPAMALARI

TİCARİ KIŞ BAHÇELERİ

RÜZGARLIK SİSTEMLERİ

PERDE SİSTEMLERİ

BEFORE & AFTER GALERİ

ticari kisbahcesi ankara

Ticari kış bahçesi uygulamaları

ZİYARETÇİ MERKEZİ - MÜZE - Okmeydanı Darülaceze yerleşkesinde yapılan Kırma çatılı kış bahçesi Yaşa Devam Projesi kapsamında Ziyaretçi Merkezi olarak kullanılmaktadır. 170m2'lik alana sahip yapıda Darülaceze'nin geçmişten günümüze tarihçesinin anlatıldığı sergileme alanları ve toplantı bölümü bulunmakta. Kış bahçesinin mimari projesi, tüm altyapı-inşaat işleri, mekanik-elektrik işleri Mimal tarafından anahtar teslim olarak yapılmıştır. yukarıda

 

Miracle Otel Asia

OTEL-KAHVALTI SALONU - Miracle Otel Asia' nın restoran bölümünü genişletmek için tasarlanan iki meyilli çatılı kış bahçesinde binanın ödüllü cephe tasarımına uygun renk ve malzeme seçimi yapıldı. 75m2'lik salonun cephesinde maksimum açıklık sağlamak için geniş kanatlı alüminyum sürme sistemleri kullanıldı.Kış bahçesinin zemini de balkon şeklinde iki katlı olarak imal edildi.

ticari kisbahcesi ankara

OTEL RESTORAN- ANKARA Limak Ambassadore Otel' in yemek salonu olarak hizmet veren kış bahçesi beşik çatılı olarak projelendirildi. Yaklaşık 220m2'lik bir alana sahip kış bahçesinde geniş açıklıklar kolonsuz geçilerek ferah bir mekan elde edilmiş oldu. Projede ayrıca motorlu çatı perdesi sistemi ve motorlu çatı pencereleri kullanıldı.(Yukarıda)

FABRİKA BİNASI - Çorlu Can Tekstil firmasına ait fabrikada özel konukları ağırlamak için yapılan bu kış bahçesinde sekizgen planlı tam Victorian çatı modeli uygulandı. Yaklaşık 36m2 büyüklüğündeki kış bahçesinin etrafında kullanılan dekoratif paneller ve cam içi karolaj çıtaları iç mekanda sıcak bir atmosfer etkisi yarattı.

KAFE - Çağlayan Meydanı' nda yapılan bu yeşil renkli beşik çatılı uygulamada etrafta ısı yalıtımlı alüminyum doğrama sistemi kullanıldı. Yaklaşık 50m2 alana sahip kış bahçesinde özel güvenlik camları kullanıldı. Şu an Starbucks Cafe olarak kullanııyor.

OFİS TOPLANTI ODASI - Bu projede mimarın özel isteği üzerine iki renk kullanıldı. Toplantı odası olarak kullanılan kış bahçesi 40m2 boyutunda ve cam içi karolaj çıtalarıyla zengin bir görüntüy sahip.

SHOWROOM - Levent' de Miele firmasının Showroom'u olarak kullanılan kış bahçesinde model olarak binayla da uyumlu olması için iki meyilli çatı modeli tercih edildi. İç mekanda daha ferah bir etki yaratan bu iki kademeli çatı modeline ilave olarak etrafta vasistas sürme kapı sistemleri kullanıldı. Mutfak atölyesi olarak kullanılan mekan ayrıca pek çok tv çekiminde de kullanılmıştır.

OTEL - Kavacık' taki Limak otelin havuz katında ışıklık olarak yapılan bu özel renkli ve planlı uygulamada kullanılan reflekte çatı camları alt katta resepsiyonun hem doğal ışık almasını hem de güneş ısısından zarar görmemesini sağladı. Özel dere sistemiyle yağmur sularının tahliyesinin sağlandığı projeyle havuzun da bulunduğu teras katında hem şık hem de fonksiyonel bir çözüm üretilmiş oldu.

SOSYAL TESİS - Cam çatılı kış bahçesi sistemi ve açılabilir çatılı kış bahçesinin birarada uygulandığı Kanlıca' daki İstanbul Barosu' na ait sosyal tesislerde doğayla bütünlük ön planda tutuldu. Her şeyiyle projelendirilip imal edilen proje kısa sürede bitirildi ve tesis hizmete açıldı. Mimari projelendirme ve uygulama hizmetleri verildi.

OFİS - Etiler Dünya Göz Hastanesi'nin teras katında beşik çatılı ve kaplamalı krem renkli olarak tasarlanan bu kış bahçesi ofis olarak hizmet vermekte. Dekoratif paneller ve kemerli karolaj çıtalarıyla cephede kullanılan griyaj profilleri kış bahçesinin görüntüsüne zenginlik kattı.

RESTORAN - Sultanahmet' te bulunan otel binasıyla taş duvarlar arasına beşik çatılı olarak projelendirline bu kış bahçesi kahvaltı salonun olarak kullanılmakta. Yosun yeşili tonlarına özel renkli olarak imal edilen kış bahçesinin etrafında sürme pencereler kullanıldı. Mevcuttaki tarihi ağacı korumak amacıyla özel profilleriller kış bahçesi çatısının montajı yapıldı.

 

ANASAYFA BEFORE & AFTER
CAM ÇATILI KIŞ BAHÇELERİ GALERİ
AÇILABİLİR ÇATILI KIŞ BAHÇELERİ HAKKIMIZDA
KAPALI ÇATILI KIŞ BAHÇELERİ REFERANS
TİCARİ KIŞ BAHÇELERİ İLETİŞİM
TERAS KAPAMALARI PENCERE
PERDE SİSTEMLERİ ENGLISH

Mimal İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Seyrantepe Mah. Çalışkan sok. No. 27 Kağıthane İSTANBUL Tel: 0212 275 92 22 Gsm: 0533 394 39 38 Faks: 0212 275 56 66 mimalinsaat@gmail.com
Copyright 2017